REGAİB KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

2008-07-03 12:52:00Bu gece Regaib Kandilidir. Bu gece elimizden geldiği kadar, Tevbe istiğfar etmeli, Kur'an okumalı, kaza namazları kılmalı, bol bol Salavat-ı Şerife okumalı ve ihya etmeye çalışmalıyız. Yüce Mevla bu gecenin hatrına cümlemizi affettiği kullarından eylesin. Amin.

Hz. Ali (Radiyallahu Anh) Recep ayında şöyle dua ettiği rivayet edilir:

"Allahım, salat eyle Muhammed Aleyhissalâtü Vesselamın üzerine; hikmet yıldızları ve devamlı nimet ve ismet kaynağı ehl-i beytine.

Allahım, beni her türlü kötülükten koru. Beni unutkan etme ve gaflet üzerinde bırakma. Sonumu da hasret ve pişmanlıkla bitirme. Benden razı ve hoşnut ol. Senin mağfiretin zalimler içindir, ben de nefsime zulmettim.

Allahım, beni bağışla, beni bağışlamakla Sana bir zarar gelmez. Bana nimetlerini ihsan et, bana vermekle senin ihsanın azalmaz. Senin rahmetin geniş ve boldur. Hikmetlerin ise hoş ve güzeldir.

Allahım, bana sıhhat ve afiyet ver. Güven ve huzur ihsan eyle. Şükür ve takvaya ulaştır.

Allahım, Senden sabır ve doğruluk istiyorum. Bana işimde kolaylık ver. İşlerimi güçlükle gördürme. Aileme, çocuklarıma ve kardeşlerime iyilik ve ihsanda bulun. Onları mü'min ve Müslümanlardan kıl ve bu şekilde dünyadan ayrılmalarını nasip eyle."


220
0
0
Yorum Yaz